Rozdělení aktivit

Kurzy s Geshe Yeshi Gawou


Naše pravidelné kurzy budou pokračovat...

Příspěvek na kurzy je dobrovolný. Naším přáním je, aby výše příspěvku nebyla překážkou v účasti na kurzu, avšak velmi vítáme podporu při úhradě nákladů.  Doporučený minimální příspěvek je 108 Kč, což je posvátné číslo. Číslo 1 obvykle značí boha, 0 prázdnotu a 8 nekonečno a věčnost. Čtěte více zde. Příspěvky můžete vkládat do kasičky veřejné sbírky v našem centru.

Meditace Mindfulness

Kurz Meditace Mindfulness jako nástroje pro uvolnění a dosažení vnitřního klidu.
Kurz je vhodný pro začátečníky i pokročilé a probíhá v angličtině, postačí pasivní znalost.
Meditace budou na různá témata - najdete je ve Facebookové události.

Buddhistické cvičení mysli

Učení jsou nabízena v angličtině (postačí pasivní znalost jazyka) a jsou otevřena všem, kdo se zajímají o buddhistickou filozofii. V současné době je Nagarjunův „Dopis příteli“ hlavním textem, který se v tomto kurzu probíhá.

Tibetský jazyk - všechny úrovně

Přinášíme Vám vzácnou příležitost učit se ohroženému, ale drahocennému jazyku, který je také klíčový pro studium buddhismu. Učení probíhá v angličtině, rodilým mluvčím z Tibetu. 


 

Dharma - buddhistické učení

Předávání dharmy je jednou z hlavních náplní Tibet Open House. Buddhistické učení předávají kromě našeho rezidentního lámy i naši hosté, většinou ze zahraničí.

Fotografie oltáře z Gönpy Tibet Open House, říjen 2019

Proběhlé akce

S radostí vás zveme na oslavu nejvýznamnějšího buddhistického svátku, Saga Dawa. Den Buddhova narození, osvícení a vstupu do paranirvány.

V tento příznivý den znovu otevřeme Tibet Open House po téměř tříměsíční pauze během časů korony.

Oslava se bude konat v pátek 5. června 2020
od 16:00 do 22:00 hodin
v Tibet Open House v centru Prahy.

Abychom si tuto příznivou událost za úplňku mohli plně užít, rozhodli jsme se vyhnout se nutnosti nosit masky přípravou větší části oslavy venku v naší čajové zahradě Lotos na dvorku před Tibet Open House.

Program, kterým nás provede rezidentní láma Tibet Open House, Geshe Yeshi Gawa, bude následující:

1. Představení Saga Dawy
2 Rozsvícení 1 000 svíček pro světový mír a umírnění potíží
3 Společná recitace modlitby zapálení lampy od Atisha Dilpamkary
4 Recitace Buddhovy mantry pro lidi, kteří přišli o život v pandemické krizi
5 Modlitby a projev solidarity pro lékaře, zdravotní sestry a další lidi v přední linii v době koronaviru
6 Společná recitace modlitby Buddhy Šákjamuniho
7 Servírování malé vegetariánské večeře na našem dvorku

Účastníci mohou přinést květiny, nebo cokoli, co může být nabídnuto na oltář a vegetariánské občerstvení pro společnou večeři, kterou budeme sdílet.

Dobrovolným příspěvkem podpoříte rozjezd a vůbec fungování Tibet Open House, který teď zažívá těžké chvíle - informovali jsme o tom v tomto videu.

Doufáme, že vás všechny zase uvidíme ve zdraví,
Váš tým Tibet Open House

Facebooková událost

Úplňková recitace manter Táry, s vysvětlením Geshe Yeshi Gawy, čtvrtek 7. 5. 2020

Za dlouhý život Jeho Svatosti dalajlámy a prevenci a zklidnění epidemických nemocí.

Facebooková událost

Úplňková recitace manter & vysvětlení s Geshe Yeshi Gawou - 8. dubna 2020 

Recitovali jsme LÉČIVOU MANTRU léčivého božstva, Loma Gyonma, pro prevenci a uklidnění pandemie koronaviru. Mantru najdete v pdf zde.

Facebooková událost

Vzdělávání

Tibetská medicína 

Tibetská medicína, neboli Sowa Rigpa, je cenným dědictvím Tibetu, které je prospěšné i pro naši evropskou společnost, snažíme se proto o její šíření v České republice. Jedná se o systém celostní léčby a prevence pro udržení rovnováhy těla, energie a mysli.

V minulosti jsme uspořádali již dva intenzivní cykly o tibetské medicíně,  které zahrnovaly páteční přednášku a víkendové učení.
Na oba cykly přijala naše pozvání zkušená tibetská lékařka MUDr. Darima Balzhinimaeva, která je žákyní věhlasného emči-lámy Dr. Dugarova z Burjatska. 

Své pravidelné programy má v Tibet Open House také MUDr. Anastazja Holečko, lékařka a lektorka tibetské medicíny a předsedkyně Akademie tradiční tibetské medicíny. 

Spolupracujeme také s Romanem Nenádlem z Norbu tibetská medicína, české společnosti, která se specializuje na produkty tibetské medicíny.

Od roku 2019 jsme u nás uspořádali již dva víkendové workshopy tibetské jógy Lu Jong s francouzskou učitelkou Julie Breukel Michel. Z těchto praktikujících se 6 rozhodlo pro téměř roční intenzivní výcvik Lu Jongu pro učitele a v listopadu 2019 proběhl první týden tohoto tréninku v našem retreatovém centru ve Všenorech.

Připravujeme

Zveme vás na další program tibetské medicíny, který jsme připravili ve spolupráci s Akademií Tradiční Tibetské Medicíny, MUDr. Anastazjí Holečko. Tentokrát ještě online.

Říká se: „Ve zdravém těle zdravý duch.“ Tibetská medicína má za to, že to platí i naopak - když je duch zdravý, bude i tělo zdravé.
Objevte roli vaší mysli pro udržení nejen psychického, ale i fyzického zdraví. Můžete se taky těšit na rady z tibetské medicíny jak si posílit imunitu, jak se lépe uvolnit a zbavit stresu pomocí meditace a tibetské ozdravné jógy nedžang.

Vezměte si tedy na sebe pohodlné oblečení i na cvičení, pohodlně se usaďte, jak se připojit online najdete níže.

PŘÍSPĚVEK NA VYROVNÁNÍ ENERGIÍ
je dobro-volný. Sami ohodnoťte, jakou má pro vás tento program cenu. Podpoříte jím lektorku i centrum Tibet Open House.

Zašlete jej prosím převodem na transparentní účet veřejné sbírky Linhartovy nadace, projektu Tibet Open House:
115-2553010267/0100 - do poznámky uveďte "Tibetská medicína".
DĚKUJEME ZA VAŠI PODPORU, bez vás to nepůjde...

JAK SE MŮŽETE PŘIPOJIT:
1. Stáhněte si bezplatnou aplikaci ze https://zoom.us - ať už do telefonu nebo počítače.
2. Vytvořte si svůj účet (login) (trvá to minutu a je také zdarma).
3. Klikněte na odkaz https://zoom.us/j/99017022978 - připojte se prosím 5-10 minut předem, abychom mohli začít včas, objeví se vám "čekárna" - waiting room.
V případě technických problémů nám pište do této události.

Těšíme se na viděnou s vámi

Facebooková událost

Ekologie 

Téma ekologie a ochrany životního prostředí se nás velmi dotýká. Připravujeme program o ekologii během roku 2020 - sledujte nás.

Jeho Svatost Dalajláma řekl:
„Přírodní svět je naším domovem. Není nutně posvátný nebo svatý. Je to prostě místo, kde žijeme. Je proto v našem zájmu se
o něj starat. To je zdravý rozum.“
(Výňatek z knihy Starodávná moudrost, moderní svět: Etika pro nové tisíciletí od Tenzina Gyatso, čtrnáctého Dalajlámy)

“The natural world is our home. It is not necessarily sacred or holy. It is simply where we live. It is therefore in our interest to look after it. This is common sense.” - His Holiness Dalai Lama
(Excerpt from Ancient Wisdom, Modern World: Ethics for the New Millennium by Tenzin Gyatso, the Fourteenth Dalai Lama)

Vice na https://www.dalailama.com/messages/environment

Jeho Svatost Dalajláma, údolí Leh u kláštera Zangdok Palri v Ladaku, J&K, Indie dne 7. srpna 2016. (Foto: Tenzin Choejor/OHHD)

Kultura

Prostory Tibet Open House se skládají jednak z galerie, což je příjemný, prosvětlený prostor o velikosti 110 m2. Dále pak se v druhém objektu na stejném dvorku nachází meditační místnost o rozloze 35 m2 a učebna. 
V oblasti kultury se zabýváme pořádáním promítání filmů, besed, autorských čtení, výstav, koncertů, čajových obřadů a dalších kulturních akcí, tématicky laděných s Tibetem, Východem a buddhismem. Pokud máte námět na akci podobného typu, můžete nás kontaktovat.

Připravujeme

Komunita

Připravujeme


Napište nám

Rádi se seznámíme s vašimi nápady a podněty.